UDÁLOSTI


Jaké jsou zdravotní potíže kvadruplegika - vozíčkáře ???

Informace a trochu zamyšlení...

příčiny zhoršení spasticity mohou být velmi různé. Často se spasticita zhorší v důsledku problémů s ledvinami či močovým měchýřem, ale také bývá dost častou příčinou špatný sed na vozíku se skoliózou nebo kyfózou páteře, špatným postavením pánve se zvýšeným tlakem na místa kostních výběžků jako jsou kostrč, sedací hrboly 

Potíže bolesti jsou individuální dle úrazu... při délce několik let na vozíku, trpí záda - krční a dolní část páteře + hýždě - zadeček. Pokud mohu posoudit 23 let upoutaný na vozíku (=) bolesti celého těla.


Také bych rád zmínil, že je velmi psychicky obtížné, žádat stále každý den o pomoc, když žijete několik let na vozíku. Polknout každý den, stres, bolesti, trápení a přitom být vždy vděčný a pokorný je dosti obtížné, protože stále jde o živou bytost o člověka, který sice přišel o část svého pohyblivého těla, ale má city a jizvy na duši. A každým rokem se zvyšuje utrpení a více a více bolesti. V takové chvíli, je naděje na lepší život velmi mizivá. 

Asi se ptáte...        proč se o tom zmiňuji až po tolika letech... 

Je to celkově změnou životní etapy... Snažil jsem se vždy najít něco pozitivního, odlehčit trápení a bolest, ale v současné situaci je to nemožné, ale děkuji z celého srdce, že jsem měl vždy štěstí na dobrosrdečného člověka, protože jedině tak, jsem schopen dále žít v situaci ve které se nacházím. Já vím, že je velmi obtížné najít pozitivní chvíle, ale kromě sami sebe nikoho jiného nemáme. Je velmi obtížné nabízet pomoc, když v současné situaci žijeme v takovém žalu, ale víra a naděje, nás může opět dostat ke štěstí. Přeji jak Vám, tak sobě, abychom byli opět šťastný a radovali se z každého dne.

Děkuji Vám a přeji hodně štěstí a zdraví.


Rád bych se s Vámi podělil o zkušenost, ohledně netradičního oděvu, který mi umožnil, když jsem trávil několik dní na oddělení urologie. Cítím se příjemně v tomto ošacení i když to pro spousta bude podivné až netradičně, třeba nepříjemné prožitky, ale velmi Vás prosím, zkuste se do mé situace vžít, kdy trpím jak špatnou pohyblivostí, tak obezitou, protože nemám takové možnosti jako dříve, ač bych si velmi přál posilovat a zpevnit tělo a cítit se lépe. Děkuji